JACK RUSSELLI TERJERITE 2024 ERINÄITUSE REGISTREERIMINE ON AVATUD

Alanud on registreerimine Jack Russelli terjerite sertifikaadiõigusega erinäitusele, mis toimub 4. augustil 2024 Kiilis.

Erinäituse kohtunik on Mari Pajaskoski, Soome.

Sertifikaadiõigusega erinäituse hindamisklassid:

 • beebiklass (4-6 kuud)
  Esimeseks tulnud isase ja emase beebikutsika seast, kellele on omistatud ERIAUHIND, valitakse tõu parim beebi (TPB) (kes osaleb ka näituse lõpus toimuval BEST IN SHOW võistlusel) ning vastassugupoole parim beebi (VSPB).
 • kutsikaklass (6-9 kuud)
  Esimeseks tulnud isase ja emase kutsika seast, kellele on omistatud ERIAUHIND, valitakse tõu parim kutsikas (TPB) (kes osaleb ka näituse lõpus toimuval BEST IN SHOW võistlusel) ning vastassugupoole parim kutsikas (VSPK).
 • juunioriklass (9-18 kuud)
  Esimeseks tulnud tunnustuse “Sertifikaadi kandidaat” saanud isane ja emane juuniorkoer võistlevad omavahel “Tõu Parima Juuniori” (TPJ) nimetusele. Teiseks jäänud koer saab nimetuse “Vastassugupoole Parim Juunior” (VSPJ). Tõu Parim Juunior võistleb ka näituse lõpus toimuval BEST IN SHOW võistlusel.
 • noorteklass (15-24 kuud)
 • avaklass (alates 15 kuust)
 • kasutusklass (alates 15 kuust)
 • tšempioniklass (alates 15 kuust)
  Juunior-, noorte-, ava-, kasutus-, tšempioni- ja veteranklassis tulemusega SK 1-4 kohale tulnud koertest järjestab kohtunik neli paremat koera (isased ja emased eraldi) ja omistab sertifikaadi. Esimeseks tulnud isane ja emane koer võistlevad “Tõu parima” (TP) nimetusele. Teiseks jäänud koer saab nimetusele “Vastassugupoole parim” (VSP). Tõu parim koer osaleb näituse lõpus toimuval BEST IN SHOW võistlusel.
 • veteraniklass (alates 8 aastast)
  Esimeseks tulnud tunnustuse “Sertifikaadi kandidaat” saanud isane ja emane veterankoer võistlevad omavahel “Tõu Parima Veterani” (TPV) nimetusele. Teiseks jäänud koer saab nimetuse “Vastassugupoole Parim Veteran” (VSPV). Tõu Parim Veteran võistleb ka näituse lõpus toimuval BEST IN SHOW võistlusel.
 • kasvatajaklass
  Võisteldakse näituse parima kasvataja nimetusele. Klassis hinnatakse ühe kasvataja kolmest kuni viiest koerast koosnevat rühma, kes on pärit vähemalt kahest erinevast vanemate kombinatsioonist ning antud näitusel saavutanud vähemalt hinde “VÄGA HEA”. Klassis ei saa osaleda kutsikad.
 • järglasteklass
  Võisteldakse näituse parima järglasteklassi nimetusele. Klassis hinnatakse isast või emast aretuskoera koos kolme kuni viie järglasega, kes on pärit vähemalt kahest erinevast kombinatsioonist ning antud näitusel saavutanud vähemalt hinde “VÄGA HEA”. Klassis ei saa osaleda kutsikad.
 • paarid
  Võisteldakse näituse parima paari nimetusele. Klassis hinnatakse ühele omanikule kuuluvat ning ühe händleri poolt esitatavat samatõulisest isasest ja emasest koerast koosnevat paari. Need koerad on sellel näitusel saavutanud vähemalt hinde „VÄGA HEA“. Klassis ei saa osaleda kutsikad.

Toimub lisavõistlus parima temperamendiga Jack Russelli terjeri ja kauneima siledakarvalise Jack Russelli terjeri tiitlile.

Registreerimine toimub Eesti Kennelliidu online-süsteemi kaudu: online.kennelliit.ee

Registreerimistasu (EUR)   kuni 30.06 kuni 23.07
Eesti Jack Russell’i Terjerite Tõuühingu liikmetele beebi, kutsikas, kuni 10-aastane veteran 15 25
  üle 10-aastane veteran tasuta tasuta
  koer 25 35
Mitte-liikmetele beebi, kutsikas, veteran 30 40
  koer 40 50
  Kasvatajaklass, järglaste klass, paaride võistlus ja lisavõistlused tasuta tasuta

Information in English is here.

Registreerimistasu kanda Eesti Jack Russelli Terjerite Tõuühingu kontole EE142200221031397147 Swedbank.
Kõik ülekandega seotud kulud tasub maksja. Koera näitusele registreerimise andmed ja makse laekumine peavad korraldajani jõudma samal hinnaperioodil. Makse selgitusse palume kirjutada koera täisnimi, mitte registreeringul EKLi poolt väljastatud arve number.
Eesti Jack Russelli Tõuühingu liikmetel arvestada registreerimistasu maksmisel sellega, et Eesti Kennelliidu online-süsteem ei võimalda eristada Eesti Jack Russelli Terjerite Tõuühingu liikmeid, mistõttu koostab süsteem arve mitte-liikme registreerimistasuga. Eirake arvele märgitud registreerimistasu ning tasuge ülaltoodud liikmetele määratud tasu.


Erinäituse raames toimub mitteametlik näitus
Näitusel saavad osaleda koerad, kes ei kvalifitseeru näituse ametlikku võistlusklassi (nt vale hambumusega koerad või langemata munanditega isased jne) või kellede omanikud ei soovi osaleda ametlikul näitusel.
Tegemist on mitteametliku võistlusklassiga ja mõeldud FCI tõutunnistust omavatele Jack Russelli terjeritele. Osalevad koerad saavad mitteametliku kirjelduse.


Hindamisklassid:

 • isased kutsikad: 5-9 kuud;
 • emased kutsikad: 5-9 kuud;
 • isased avaklass: 10 kuu vanused ja vanemad koerad;
 • emased avaklass: 10 kuu vanused ja vanemad koerad.

  Tingimused:
 • mitteametlikku klassi registreeritud koerad ei saa võistelda näituse ametlikes klassides;
 • isaseid ja emaseid hinnatakse eraldi;
 • TP/VSP võistlusklassi võitjate hulgast.

  Registreerimiseks mitteametlikule näitusele palume saata e-kirja aadressile info@jackrussellterjer.ee, milles märkida:
 • koera täisnimi;
 • koera sugu;
 • koera vanus;
 • koera registrilink või tõutunnistuse koopia.
Registreerimistasu (EUR)   kuni 30.06 kuni 23.07
Eesti Jack Russell’i Terjerite Tõuühingu liikmetele kutsikas 10 15
  koer 15 20
Mitte-liikmetele kutsikas 15 20
  koer 20 25

Registreerimistasu kanda Eesti Jack Russelli Terjerite Tõuühingu kontole
EE142200221031397147 Swedbank.
Kõik ülekandega seotud kulud tasub maksja. Koera näitusele registreerimise andmed ja makse laekumine peavad korraldajani jõudma samal hinnaperioodil. Makse selgitusse palume panna koera täisnimi.

Kõik näitusel osalevad koerad peavad olema vaktsineeritud vastavalt Eesti
Kennelliidu vaktsineerimisnõuetele ning olema märgistatud ID tätoveeringuga või omama mikrokiipi.
Näituse toimkonnal on vajadusel õigus teha muudatusi.
Info ja küsimused: show@jackrussellterjer.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Back to top