TERVISEPÄEV 2020

EJRTÜ tervisepäev toimub 13. detsembril 2020 Tallinnas Tiina Toometi kliinikus Sõle 3 kell 14.00. Tervisepäeval on võimalik teostada kahte uuringut –silmauuring ja põlveuuring. Mõlemad uuringud on kohustuslikud aretusnõuetes. 

Uuringute vajalikkusest saab lugeda siit.

Silmauuringul saavad kõik uuringu läbinud koerad ametliku hinnangu, mis kantakse ka Eesti Kennelliidu (EKL) registrisse. Tõu silmade tervise üle parema ülevaate saamiseks oleks soovitatav, et silmauuringul osaleksid koerad alates 4 eluaastast. Nooremas eas tehtud silmauuringu tulemus ei anna elukestvat garantiid, et silmahaigused ei avaldu hilisemas eas. Silmauuringuks tilgutatakse koerale silma tilgad ja spetsiaalse aparaadi abil uurib loomaarst koera silmi. Silmauuringu tulemus kehtib 12 kuud. Silmauuringut teostab dr. Ülle Kell.

Põlveuuringul saadav tulemus on üle 1 aasta vanustel koertel ametlik, tulemus kantakse EKL-i registrisse. Uutes aretuseeskirjades on täiendus, mille kohaselt on soovituslik teha üle 5 aasta vanusele koerale kordus põlveuuring, kui esmane uuring on tehtud nooremale kui 3 aastasele koerale. Põlveuuring teostatakse koera põlvi katsudes, st narkoos ei ole vajalik. Põlveuuringut teostab dr. Kadi Viitmaa.

Uuringutel osalev koer peab olema  märgistatud mikrokiibiga. Kaasa tuleb võtta koera tõutunnistus või selle koopia (NB! Mitte pass vaid tõutunnistus!). Kui tegemist on tõupaberiteta koeraga, siis on uuringu tulemus vaid pererahvale teadmiseks.

Koerte arv on piiratud, seega saavad osaleda ainult eelregistreeritud koerad. Palume saata e-kiri aadressile info@jackrussellterjer.ee järgneva infoga:  

1) koera ametlik nimi,  

2) omaniku nimi, 

3) kas soovite osaleda ühes või mõlemas uuringus.  

Registreerimine lõpeb 11.detsembril 2020. Koerad jagatakse gruppidesse ning vastuvõtu kellaaeg teavitatakse peale registreerimisaja lõppu e-kirja teel.

Hinnad:
Silmauuring 40 eurot.
Üle 10 aastastele koertele 20 eurot. Soodushinnaga osalemise eelduseks: omanik on praegu või on olnud varem EJRTÜ  liige või koer on saanud järglaseid ja koer ei ole eelmisel aastal soodushinnaga uuringut saanud.

Põlveuuring 15 eurot

Tasumine toimub kohapeal sularahas. Palume kohal olla täpselt ette antud ajal.

NB! KOERAGA KOOS ON LUBATUD KLIINIKU RUUMIDES VIIBIDA AINULT ÜHEL OMANIKUL. MASKI KANDMINE ON KOHUSTUSLIK.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Back to top