TERVISEPÄEV 2022

Head liikmed,

EJRTÜ tervisepäev toimub 20. novembril Tallinnas Tiina Toometi kliinikus Sõle 3 kell 14.00. Tervisepäeval on võimalik teostada kahte uuringut – silmauuring ja põlveuuring. Mõlemad uuringud on kohustuslikud aretusnõuetes. 

Uuringute vajalikkusest saab lugeda siit: http://www.jackrussellterjer.ee/sites/default/files/ARETUSN6UDED%20UUS.pdf

Silmauuringul saavad kõik uuringu läbinud koerad ametliku hinnangu, mis kantakse ka Eesti Kennelliidu (EKL) registrisse. Tõu silmade tervise üle parema ülevaate saamiseks oleks soovitatav, et silmauuringul osaleksid koerad alates 4. eluaastast. Nooremas eas tehtud silmauuringu tulemus ei anna elukestvat garantiid, sest silmahaigused võivad avalduda hilisemas eas. Silmauuringuks tilgutatakse koerale silma tilgad ning peale seda uurib loomaarst koera silmi spetsiaalse aparaadi abil. Silmauuringu tulemus kehtib 12 kuud. 
Põlveuuringul saadav tulemus on üle 1 aasta vanustel koertel ametlik. Tulemus kantakse EKLi registrisse. Uutes aretuseeskirjades on täiendus, mille kohaselt on soovituslik teha üle 5 aasta vanusele koerale korduv põlveuuring juhul, kui esmane uuring on tehtud nooremale kui 3 aastasele koerale. Põlveuuring teostatakse koera põlvi katsudes, narkoos ei ole vajalik. 

Uuringutel osalev koer peab olema  märgistatud mikrokiibiga. Kaasa tuleb võtta koera tõutunnistus (mitte vet. pass) või selle koopia. Kui tegemist on tõutunnistuseta koeraga, siis uuringu tulemus on vaid pererahvale teadmiseks.

Koerte arv on piiratud, seega saavad osaleda ainult eelregistreeritud koerad.  Palume saata e-kiri aadressile info@jackrussellterjer.ee järgneva infoga:  

1) koera ametlik nimi;  

2) omaniku nimi; 

3) uuringu nimetus (põlv, silm, põlv+silm).  

Registreerimine lõpeb 16.novembril. Koerad jagatakse gruppidesse ning vastuvõtu kellaaeg teavitatakse peale registreerimisaja lõppu e-kirja teel.
Kui koeri on kirjas vähem kui 10, jääb tervisepäev ära.

Hinnad:
1. Silmauuringut teostab dr. Ülle Kell. Uuringu hind on  45 eurot.
Üle 10 aastastele koertele 20 eurot. Soodushinnaga osalemise eelduseks on: omanik on praegu või on olnud varem EJRTÜ  liige või koer on saanud järglaseid ja koer ei ole eelmisel aastal soodushinnaga uuringut saanud.

2. Põlveuuringut teostab dr. Elo Võõsa. Uuring 25 eurot

Tasumine toimub kohapeal sularahas. Palume kohal olla täpselt ette antud ajal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Back to top